تجربیات مشتریان | AR | EN

۰۲۱۷۱۱۷۸

پروژه ها / شناسه خبر: 80707 / تاریخ انتشار : 1396/11/16 10:28
|

۳۰۰ ساختمان مشابه پلاسکو در تهران وجود دارد...

 

مدیرعامل انجمن جامعه ایمن ایران گفت: از حادثه پلاسکو یک سال گذشته است اما در پایتخت بیش از ۳۰۰ ساختمان مشابه و یا بدتر از پلاسکو وجود دارد اما در این یک سال فکری به حال آنها نشده است.

به گزارش مهر، جواد نوفرستی در اجلاس سالانه جوامع ایمنی ایران گفت: ما هنوز درس‌هایی که از پلاسکو باید بگیریم را نگرفته‌ایم همه ما برای حادثه پلاسکو، زلزله بم و کرمانشاه بسیار ناراحت شدیم، جلوی زلزله را نمی‌توان گرفت اما آن مردم در خانه‌هایی جان باختند که ساخته دست بشر است و حال باید دید کدام شهرهای ایران بعد از زلزله بم ایمن ساخته شده‌اند.

 

وی افزود: در جامعه ایمنی نباید دنبال مقصر بگردیم باید تقصیر را پیدا کنیم و به دنبال راه حل باشیم. از حادثه پلاسکو گذشته که در آمارها گفته شده در پایتخت بیش از ۳۰۰ ساختمان مشابه و یا بدتر از پلاسکو وجود دارد اما در این یک سال فکری به حال آنها نشده است.

 

مدیرعامل انجمن جامعه ایمن ایران گفت: نباید به آمارهای حوادث عادت کنیم، به اینکه روزی ۴۵ کشته و ۹۰۰ مصدوم در حوادث ترافیکی گزارش می‌شود نباید عادت کرد.

 

نوفرستی ادامه داد: اگر آن دو کارگری که در اتاقک ساختمان پلاسکو بودند و آن جرقه آتش سوزی اتفاق افتاده بود را با ساده‌ترین آموزش‌هایی که دیده بودند برطرف می‌کردند امروز ما راجع به پلاسکو صحبت نمی‌کردیم. این آموزش‌ها را چه کسی باید به شهروندان بدهد؟

 

وی ادامه داد: کاهش ۱۱ هزار نفری تلفات در ۱۰ سال گذشته خوب است اما کافی نیست. در هشت ماه اول امسال استان کرمان از نظر آمار حوادث ترافیک به رتبه چهارم ارتقا یافته اما شهرستان زرند کاهش داشته است.

 

نوفرستی در پایان گفت: همه ما به عنوان مسئولان و متصدیان ایمنی در جایگاه‌های متفاوت با شهدای پلاسکو عهد و میثاق می‌بندیم که با همکاری‌های بین بخشی برای کاهش تلفات و مصدومین در حوادث طبیعی و غیرطبیعی از هیچ اقدامی فروگذار نخواهیم کرد.

تاریخ: 1396/10/30

منبع: همشهری

captcha